A A A

Ptaki

 

W Sklepie luna ZNAJDZIESZ DUŻY WYBÓR PTAKÓW, POKARMÓW ORAZ AKCESORIÓW DLA NICH.

U nas znajdziesz pokarm, przysmaki i odżywki wielu renomowanych producentów. Dodatkowo oferujemy wiele modeli klatek i wolier dla ptaków.Służymy również fachową pomocą w zakresie wszystkich oferowanych w naszym sklepie zoologicznym artykułów. 

KANARKI
Niewielkie ptaszki dostępne w wielu odmianach barwnych upierzenia. Samce cechują się pięknym śpiewem, są przy tym raczej samotnikami i jeden kanarek będzie się doskonale czuł w nawet niewielkiej klatce (min. 40x30x40). Bardzo lubią kąpiele, warto im je umożliwiać nawet codzienne pilnując przy tym by ptak się nie przeziębił. Łatwe do oswojenia, mogą stać się przyjacielem na długi czas gdyż dożywają nawet 10 lat.
ZEBERKi

Zeberki to niewielkie ptaszki (dorastają do ok 10 cm) pochodzące z Australii. Są dość ciche, bardzo aktywne i niezwykle towarzyskie, więc najlepszą opcją byłoby trzymanie co najmniej pary zeberek. Żyją od 5 do 7 lat.

 

PAPUŻKI FALISTE

Papużki faliste to jedne z najbardziej popularnych ptaków hodowlanych. Powodem jest fakt, iż są mało wymagające i łatwo się oswajają - są więc idealne dla początkującego hodowcy papug, osiągają niewielki rozmiar - razem z ogonem osiągają wielkość ok 21 cm, papużki występują w licznych, przepięknych barwach upierzenia, a ponadto posiadają zdolność do naśladowania melodii. Są towarzyskie, najlepiej trzymać je w parach lub niewielkich stadach. Dożywają nawet 10 lat.