A A A

Ochrona przed kleszczami.

 Obroża Foresto przeciw kleszczom i pchłom zapewnia nowoczesną ochronę zarówno psom, jak i kotom przez okres do 8 miesięcy.

 

Obroża Foresto chroni Twojego pupila, zabijając kleszcze i pchły, zanim zdążą go ukąsić.
 Na rynku dostępnych jest wiele produktów na kleszcze i pchły, ale każdy z nich działa w nieco inny sposób. W przypadku preparatów doustnych substancje czynne muszą najpierw przedostać się do krwiobiegu zwierzaka, a następnie pasożyty muszą go ukąsić, aby zginąć. Zawarte w obroży Foresto przeciw kleszczom i pchłom aktywne składniki rozprzestrzeniają się na skórze i sierści zwierzęcia i zabijają pasożyty, które wejdą z nimi w kontakt. Oznacza to, że pasożyty nie muszą ukąsić Twojego pupila, aby zginąć. Dzięki specjalnej polimerowej matrycy z obroży powoli uwalniają się dwa aktywne składniki w niskich, kontrolowanych dawkach.
Działając razem, zapewniają zwierzakowi optymalną ochronę przed najbardziej rozpowszechnionymi gatunkami pcheł i kleszczy przez okres aż do 8 miesięcy.
 

 

Bezzapachowa, wodoodporna i łatwa w użyciu obroża Foresto przeciw kleszczom i pchłom to prosty sposób na ochronę psa lub kota nawet przez osiem miesięcy.
 
 
FIPREX krople przeciwko pchłom i kleszczom dla psów i kotów od 2 do 55 kg
 
OPIS DZIAŁANIA:
Produkty z linii Fiprex® eliminują większość kleszczy wgryzionych w skórę Twojego czworonoga w ciągu 24-48 godzin od zaaplikowania, natomiast w stosunku do pcheł obecnych i wgryzionych w skórę – działają praktycznie natychmiastowo - zabijając je. Produkty z linii Fiprex® tworzą na skórze zwierzęcia warstwę ochronną skutecznie zabezpieczając przed ponowną inwazją kleszczy do 4 tygodni oraz przed ponowną inwazją pcheł do 8 tygodni. Preparaty nie zabezpieczają przed przyczepieniem się kleszcza do skóry zwierzęcia. Po zabiciu kleszcze zazwyczaj spadają z psa, kota, natomiast te, które pozostaną mogą być usunięte przez delikatne strzepnięcie.

DAWKOWANIE:
Produkty w formule SPOT-ON są dostosowane do wagi Twojego czworonoga – są to odpowiednio:
- Fiprex® S (1 ml - 75 mg fipronilu) – dla psów do 10 kg,
- Fiprex® M (2 ml - 150 mg fipronilu) – dla psów od 10 do 20 kg,
- Fiprex® L – (4 ml - 300 mg fipronilu) dla psów od 20 do 40 kg,
- Fiprex® XL – ( 5,5 ml - 412,5 mg fipronilu) dla psów od 40 do 55 kg.
Psom ważącym ponad 55 kg należy aplikować 2 tubki Fiprex® L
 
 
Advantix dla psów
 

Pasożyty takie jak pchły, kleszcze i owady latające potrafią nie tylko skutecznie uprzykrzyć życie. Ich ukąszenia mogą również wywoływać reakcje alergiczne i zapalenie skóry oraz prowadzić do wtórnych infekcji bakteryjnych. Niektóre z tych natrętnych owadów przenoszą także choroby i inne pasożyty takie jak Dirofilaria Repens.

Substancje czynne zawarte w kroplach Advantix dla psów zabijają kleszcze i pchły, zanim pasożyty zdążą ukąsić naszego pupila. Advantix działa również odstraszająco na kleszcze, komary oraz inne muchówki, jak np. bolimuszki, muchy piaskowe. Dostępny w formie łatwego w aplikacji, wodoodpornego^ preparatu spot-on^ dla psów każdej wielkości i szczeniąt powyżej siódmego tygodnia życia. Advantix jest prostym rozwiązaniem w walce z pasożytami, a jego regularne stosowanie zapewni Twojemu psu bezpieczeństwo przez całe życie.

Advantix zawiera dwie główne substancje czynne: imidaklopryd permetrynę, które w połączeniu skutecznie chronią Twojego pupila przed pchłami, kleszczami, komarami oraz innymi muchówkami, jak np. bolimuszkami, muchami piaskowymi.

 

Preparat podaje się punktowo, a sam zabieg jest bardzo prosty. Advantix działa nawet wtedy, gdy pies zmoknie.^ Preparatu Advantix nie należy stosować u kotów, ponieważ jest przeznaczony wyłącznie dla psów.