A A A

Kosmetyki i pielęgnacja

  • Produkty Over Zoo cieszą się dużą popularnością i świetną opinią.
    Produkty Over Zoo cieszą się dużą popularnością i świetną opinią.
  • Posiadamy również linię Premium, 1:10 Koncentrat
    Posiadamy również linię Premium, 1:10 Koncentrat

 

 Na tym etapie rozwoju rynku kosmetyków dla zwierząt można już swobodnie dzielić preparaty ze względu na przeznaczenie czy stopień profesjonalizmu receptury.

Charakterystyka rynku
Kilkanaście lat temu w Polsce pielęgnacja zwierząt nie była rozpowszechniona, a wybór preparatów w sklepach zoologicznych – ograniczony. Obecnie przekonanie, że zwierzęta towarzyszące człowiekowi wymagają specjalistycznej pielęgnacji nikogo już nie dziwi. Z punktu widzenia kosmetologa jest to bardzo ważne, gdyż wykąpanie zwierzęcia w szamponie dla ludzi może skończyć się dla niego bolesnymi podrażnieniami.

Oczywiście zwierzętami domowymi nie są wyłącznie psy. Nie mniejszą popularnością cieszą się koty, gryzonie (chomiki, kawie domowe – świnki morskie oraz szczury), króliki, a także coraz częściej fretki. Mimo iż kosmetyki dla psów są najbardziej popularne, pozostałe zwierzęta również wymagają pielęgnacji. Dostrzegli to producenci z branży zoologicznej, którzy poszerzają portfolio o produkty przeznaczone właśnie dla nich. Kot, choć jest zwierzęciem, które samo dba o swoją o czystość, czasem ubrudzi się tak bardzo, że potrzebuje kąpieli. Specjalnej pielęgnacji wymagają również króliki i długowłose świnki morskie – szczególnie latem, kiedy ich okrywa włosowa bardziej się zanieczyszcza. Natomiast fretki, chociaż nadal są zwierzętami mało popularnymi, wymagają częstego używania produktów higienicznych ze względu na specyficzną wydzielinę gruczołów zapachowych.

W naszych sklepach dużą uwagę zwracamy na produkty bardzo dobrej jakości. Oraz dostosowanie odpowiednich kosmetyków dla ras zwierząt. 

Zawsze trzeba pamiętać o np. zwierzętach o jasnej sierści. Często w ich pielęgnacji chodzi o dobranie odpowiedniego szamponu czy też odżywki. Jest to niesamowicie ważne! Tak samo można by było pamiętać o zwierzętach, które mają problemy skórne. U nas znajdziecie masę odpowiednich szamponów, odżywek, pianek hipoalergicznych, wcierek. Zawsze można zadzwonić pod numer: 515189686 by zamówić albo zapytać o wybrany produkt.