A A A

Karmy VERSELE-LAGA


NOWOŚCI ! 

Dostępne pokarmy dla ptaków i gryzoni firmy VERSELE-LAGA w naszych sklepach.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Od sklepu rodzinnego do międzynarodowego producenta karm dla zwierząt


W roku 1932 firma rodziny Versele składała się z restauracji z ogródkiem oraz sklepu spożywczego. Jednakże dziadek Prudent Versele był wizjonerem i pragnął zaprezentować na rynku złożoną gotową karmę dla bydła. W tym celu w roku 1937 w okolicach Lys at Astene (Deinze) wzniósł fabrykę. Rok później już ona pracowała. Firma rosła i po drugiej wojnie światowej rozszerzyła na cały kraj krąg swoich klientów. W roku 1958 fabryka w Astene miała wydajność produkcyjną 200,000 ton workowanych produktów.

Obecnie grupa Versele Nutrition produkująca karmy dla zwierząt notuje roczny obrót około 430 milionów euro. Trzecia generacja

Versele zatrudnia prawie 900 pracowników w różnych zakładach w Belgii i za granicą. Na szczeblu międzynarodowym Versele Nutrition rozwija dwie głównie dziedziny aktywności:

Przede wszystkim grupa produkuje wysokojakościowe produkty przemysłowe. Na swoim rynku krajowym, do którego zalicza się Belgia, południowa Holandia oraz północna Francja dystrybucja tych pasz dla zwierząt gospodarskich odbywa się pod znakiem handlowym QUARTES. Gospodarstwa rodzinne otrzymują od QUARTES wszelką możliwą pomoc.
Troska o jakość QUARTES wyrażana jest w czterech wymiarach: w badaniach naukowych nad zbilansowaniem odżywczym, w ekonomicznie korzystnej wartości za cenę zakupową, w ciągłej trosce o łańcuch pokarmowy i środowisko oraz zawsze bacznej uwadze skierowanej na ludzi i zwierzęta.
W pozostałych częściach Europy Versele Nutrition rozwija aktywność na polu pasz dla zwierząt gospodarskich głównie w na Węgrzech.

Kolejna aktywność firmy zaznaczona jest na rynku znakiem handlowym Versele-Laga. Są to karmy, produkty uzupełniające, produkty do pielęgnacji oraz przysmaki dla małych zwierząt domowych i hobbistycznych.

Oferujemy•Mieszanki ziaren, produkty uzupełniające i leki dla gołębi domowych i wystawowych pod znakami handlowymi Versele-Laga, Oropharma oraz Colombine.
•Mieszanki ziaren dla ptaków ozdobnych oraz dzikich pod znakami handlowymi Prestige, Prestige Premium, NutriBird, Orlux oraz Menu Nature.
•Karmy, produkty pielęgnacyjne oraz przysmaki dla wszelkich gryzoni pod znakami handlowymi Prestige oraz Prestige Premium.
•Karmy dla psów i kotów pod znakiem handlowym Bento Kronen.
•Karmy dla zwierząt hodowlanych pod znakiem handlowym Hobby Plus.
•Karmy dla koni pod znakiem handlowym Cavalor.
•Pokarmy dla ryb do oczek wodnych pod znakiem handlowym Fishlix.
Do tego celu posiadamy 6 osobnych zakładów produkcyjnych wyposażonych w najnowocześniejszą technologię; osobny zakład dla mieszanek zbożowo ziarnistych, osobny dla karm dla psów i kotów, osobny do produkcji papek i karm opartych na jajkach, osobny dla mieszanek dla koni i gryzoni, oraz osobny dla produktów piekarniczych jak również zakład produkujący artykuły spożywcze na okres zimy.

Karmy są wprowadzane na rynki ponad 75-ciu krajów i są sprzedawane wyłącznie w sklepach specjalizowanych takich jak sklepy zoologiczne, centra ogrodnicze i wybrane lecznice weterynaryjne: czyli w sieci dystrybucyjnej gdzie klient zawsze może uzyskać fachową poradę i asystę odnośnie opieki nad ukochanym zwierzęciem.

Filozofia firmy

Pomimo naszej orientacji na dwa osobne rynki oraz pomimo produkcji w różnych oddzielnych zakładach – nasze pasze gospodarskie oraz specjalistyczne karmy dla zwierząt domowych mają wspólną cechę: filozofię firmy Versele Nutrition, aktywnej
na całym świecie flamandzkiej grupy. Wyróżniającą się cechą jest ciągły niedosyt i poszukiwanie coraz wyższej jakości, wysoki poziom technologii produkcji, sprzedaż zorientowaną na klienta oraz nowatorstwo wprowadzanych przez nas koncepcji