A A A

Gryzonie

 

 

NASZ DZIAŁ GRYZONI POWINIEN ZASPOKOIĆ POTRZEBY NAWET NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH KLIENTÓW ORAZ ICH PUPILI.

 

W stałej sprzedaży znajdują się pokarmy, przysmaki,  witaminy,  wapienka i wszystko to co jest niezbędne dla Waszego Pupila.Klatki oraz ich wyposażenie,  zabawki dla zwierząt,  poidła dostarczają nam uznane na rynku firmy.Ponadto oferujemy szeroką gamę podściółek do klatek, począwszy od najprostszych trocin i siana a kończąc na specjalistycznych produktach.Oczywiście najważniejszą częścią naszej oferty są zwierzęta, które sprowadzamy dla Państwa od najlepszych hodowców.

Jeśli chodzi o zwierzątka domowe, są cudownym przyjacielem dla dorasłych jak i dzieci. Najbardziej polecane zwierzątka domowe to między innymi:

CAVIA (ŚWINKA MORSKA)

Pochodzi z Ameryki Południowej. Łatwo się oswaja i lubi towarzystwo człowieka. Jest zwierzęciem stadnymi i źle znosi samotność. Jeśli trzymamy tylko jedną sztukę, powinniśmy poświęcać jej sporo czasu. Klatka dla świnki powinna być duża. Przede wszystkim powinna mieć dużą powierzchnię dna. Minimalna długość klatki dla jednej świnki powinna wynosić około 60-80 cm, ale oczywiście im większa, tym lepsza. Podstawowym wyposażeniem klatki będzie domek dla gryzoni, miseczki na jedzenie i poidło na wodę. Na dno klatki sypiemy odpowiednią ściółkę dla gryzoni. Świnki morskie żyją od 7 do 10 lat.

 
SZYNSZYLE

Pochodzą z Ameryki Południowej, gdzie zamieszkują górzyste tereny Chile i Peru. Są bardzo miłe, nie gryzą i łatwo się oswajają. W naturze prowadzą stadny tryb życia, są bardzo ruchliwe i skoczne. Potrzebują towarzystwa człowieka lub swoich pobratymców. Klatka powinna być naprawdę duża. Gryzonie te są nie tylko sporych rozmiarów, ale też są bardzo aktywne, zatem im większa i wyższa klatka, tym lepsza. Ponieważ zwierzęta te doskonale skaczą, podstawowym wyposażeniem klatki są półki i konary z drzew owocowych. Poza tym obgryzając gałęzie będą tępiły sobie siekacze. Dożywają nawet 20 lat.

 

 

KRÓLIKI MINIATUROWE 

Wszystkie rasy miniatur pochodzą od dzikiego królika,zamieszkującego pierwotnie Hiszpanię. Należą do jednych znajbardziej ulubionych domowych zwierzątek, przede wszystkim z powodu swojego wyjątkowo uroczego wyglądu. Łatwo się oswajają i są bardzo towarzyskie. Podstawowym wyposażeniem klatki będzie domek, kuweta narożna dla gryzoni, miseczki na jedzenie i poidło na wodę. Na dno klatki sypiemy odpowiednią ściółkę. Niezwykle istotną kwestią jest szczepienie królików w okresie wiosenno - letnim przeciwko chorobom takim jak pomór oraz myksomatoza. Obie choroby są pochodzenia wirusowego, źródłem zakażeń są komary, pchły, roztocza. Króliki żyją średnio ok 7 - 10 lat.